Modern, bilinçli, pratik eğitim

300 yıllık bir geçmişe sahip olan Wing Tzun Kung-Fu, EBMAS okullarında günümüzün hızla artan, değişen ve çeşitlenen kişisel savunma ihtiyaçlarına uygun bir şekilde modernize edilmiştir. Ders ortamı ve düzeni, ders süresi, egzersizler, kıyafetler, vb gibi tüm öğeler öğrencinin en kısa zamanda teknikleri özümseyip uygulamaya yoğunlaşması amaçlanarak tasarlanmıştır. Bu sayede EBMAS öğrencisi dikkatini ve enerjisini sadece kendini savunmayı öğrenmeye odaklayabilmekte ve hızla gelişme olanağı bulmaktadır.

Dersler modern, aydınlık, ferah ve temiz spor salonlarında yapılmakta, deneyimli, uzman eğitmenler tarafından öğrencinin kondisyonu, fiziksel özellikleri, çalışma tarzı, vb gibi etkenler göz önüne alınarak öğrencinin dersten maksimum faydayı alması ve teknik, teori ve uygulamayı dengeli bir şekilde öğrenmesini amaçlanmaktadır.

EBMAS Wing Tsun kişiye gerçek bir mücadele anında vücudunu, en pratik, en hızlı, en güvenli şekilde kullanmayı öğretmek amacıyla tasarlanmıştır. Amaç en kısa zamanda hedefe ulaşmaktır. EBMAS Wing Tzun’da;

– akrobatik, gösterişli büyük hareketler,
– yüksek tekmeler,
– turnuva odaklı kurallar ve puanla yapılan egzersizler

ve bunlara benzer uygulamalar yoktur. EBMAS WT’de öğrenilen tüm teknikler amaca yönelik ve pratiktir. Bu sayede EBMAS öğrencileri zaman kaybetmeden kendilerini son derece etkili bir biçimde savunmayı öğrenebilmektedirler.

Düzenli ders alan ve antreman yapan EBMAS öğrencisi sadece 6 ay gibi kısa bir sürede kendisini etkili bir şekilde savunmaya başlamaktadır!