EBMAS Kırklareli Açılış Yaptı

Sihing Mehmet Tekin’in EBMAS okulu çoşkulu bir açılışla start aldı.

Kırklareli’ndeki açılışa Sifu Cemil Uylukçu, Sifu Berat Uylukçu ve Sihing Tuncay Eşiyok da katıldı. Açılışta Wing Tzun Kung Fu ve Latosa Escrima’dan örnekler sunuldu.

Wing Tzun Kung Fu ve Latosa Escrima dersleri verilecek olan okulda Sihing Mehmet Tekin konuklarına açılış konuşması yaptıktan sonra Sifu Cemil Uylukçu’ya teşekkür etti. Sifu Cemil Uylukçu’nun konuklara konuşmasının ardından Sihing Mehmet Tekin öğrencileriyle kısa bir tanıtım dersi yaptı.

Dersin ardından Sifu Berat Uylukçu da Wing Tzun’un çeşitli durumlarda nasıl kullanıldığını anlatan bir gösteri sundu.

Açılış pastasının kesilmesi ve konukların tebriklerinin alınmasının ardından Sifu Cemil Uylukçu, Latosa Escrima’nın günlük hayatta nasıl kullanıldığını anlattı. Latosa Escrima’nın farklı nesneleri nasıl silah olarak kullanıp savunma amacıyla kullanılabileceğinin kısa bilgilerini verdi. Daha sonra Sifu Cemil Uylukçu, Latosa Escrima’nın günlük hayatta (bıçağa, sopaya karşı) kullanımlarıyla ilgili uygulamalar gösterdi.

Sifu Cemil Uylukçu, EBMAS organizasyonunda sistemin öğrenciye nasıl emanet edildiğini ve sistemin nasıl bilimsel gerçekliklerle öğretildiğini anlattı. Sifu Cemil Uylukçu: â??Gizli veya saklı teknikler yok. Biz öğrencilere tüm tekniklerin, adım ve duruşların formüllerini ve neyi neden yaptığımızı  öğretiyoruz. Bu yolla öğrenci kendi hatalarını görebiliyor ve düzeltebiliyor. Sistemi, öğrendiği bu formüller ve prensipler ile kavrıyor ve bir nevi bizden teslim almış oluyor.â? diye kaydetti.

Savaş sanatlarıyla ilgilenen kişilerin alçak gönüllü ve kavgadan uzak yaşadığını belirten Sifu Cemil Uylukçu: â??Savaş sanatlarını özümsediğinizde, özgüveninizi yüksek egoya çevirmezsiniz. Gereksiz tavırlar takınmaz, gösterişe ve gereksiz kavgalara girmezsiniz. Savaş sanatlarında olgunluk, stilde yüzlerce teknikteki ustalığınla değil, usta olduğun stildeki mütevaziliğinle ölçülür.â? dedi.

no images were found

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir